Fler headless commerce nyheter denna måndag. Verkar vara fler fashion retail brands som vill ha en ny närvaro ute lagom till vår- och sommarförsäljningen. Nu är det A Day’s March och adaysmarch.com från Stockholm som visar upp en omgjord site och e-handel i samband med egna vår/sommar kollektionen 2023.
Vilka svenska bolag har redan spenderat för mycket på fel headless-stöd och eventuellt missmatchade digitalstöd? Ett MKSE Patreon Premium-konto öppnar upp för MKSE.com Lens och direktkontakt med innovation tech samtal. Prova gratis – en begränsad period.
Allt på en ny Centra e-commerce plattform med Next.js front-end framework, Sanity.io headless CMS samt en Vercel PaaS/deploy lösning. Samt en Hotjar och en hel del annat.