AstraZeneca skaffar ny byrå för sina många EPiServer installationer

In Nyheter, Optimizely/Episerver by MKSE.com Redaktion Martin EdenströmLämna en kommentar

Knowit säger sig tagit över som AstraZeneca Nordic nya digitala byrå. Främst förvaltning av nuvarande sajter och vidareutveckling av alla webbplatser, nyhetsbrev och appar står på schemat. Avtalet är på flera år och Knowit i Jönköping.ska anställda tack vare den nya kunden.

Ett första steg av leveransen är En heltäckande ny portal för sjukvårdpersonal är det första nya projektet.

”– Skälet till att vi valt Knowit som leverantör är deras förmåga att leverera digitala tjänster på ett dokumenterat professionellt sätt.”

Säger Andrea Norgren, Digital Marketing Director på AstraZeneca.

0st
Anställda har läkemedelsföretaget
Extrude, Cloud Nine och Sigma har levererat till läkemedelsjätten tidigare. AstraZeneca har även SharePoint installationer.

MKSE.com vet mer, läs vidare här om samma företag:  Studieförbundet Vuxenskolan handlar upp ny partner för e-handel

Leave a Comment