Centra är nöjda med att kunna visa upp nya releaser nästan varje vecka. Denna veckas release är sportmärket True Motion och truemotion.run som utvecklats av implementation och front-end partnern Ventanas95. Det ska handlat om en migration från Shopware headless open commerce.
Vilka svenska bolag har redan spenderat för mycket på fel headless-stöd och eventuellt missmatchade digitalstöd? Ett MKSE Patreon Premium-konto öppnar upp för MKSE.com Lens och direktkontakt med innovation tech samtal. Prova gratis – en begränsad period.
True Motion Running är ett ortopediskt inriktat gynamstikskomärke. Kunden sökte i releasen efter lokala betalnings- och fraktalternativ för alla marknader, en mer visuell, feed-inspirerad front, bättre skalbarhet, kontroll över lagertillgänglighet för att undvika överförsäljning samt mycket mer.
PSP är Klarna, PayPal och SOFORT, frontend framework Next.js samt Headless UI, hosting på Vercel och AWS samt marketing & email automation av Sendinblue.Fem miljoner per dag för att annonsera på Las Vegas Sphere
4 oktober, 2023E-handelschefer från Fazer, MQ, Perfect Day och Omniarch bygger upp nytt konsulterbjudande hos Knowit
4 oktober, 2023Berghs får nya ägare, ska internationaliseras
4 oktober, 2023Motillo tar över Hulténs från tidigare e-handelspartner
4 oktober, 2023E-handelschefer från Fazer, MQ, Perfect Day och Omniarch bygger upp nytt konsulterbjudande hos Knowit
4 oktober, 2023Berghs får nya ägare, ska internationaliseras
4 oktober, 2023Motillo tar över Hulténs från tidigare e-handelspartner
4 oktober, 2023SAS lämnar Sverige och avnoteras, presenterar ny ”employee experience”
4 oktober, 2023Astrid Lindgren köper in ny headless Centra för Pippi Långstrump, Bröderna Lejonhjärta och Emil
3 oktober, 2023Nytt intranät för Stockholms Stad 40 000 användare, duckar löpande Skolplattformen-associationer
3 oktober, 2023NoA ska bli störst på Salesforce, gör förvärv
3 oktober, 2023Skolklockan ringer på digitalbyrån, vinner hela Region Kronoberg
2 oktober, 2023HSB flyttar till Optimizely DXC-molnet efter ett decennium, ny partner
2 oktober, 2023Contentsquare gör största förvärvet, köper Heap med 1200 kunder
29 september, 2023CombinedX bildar nytt bolag i Aspire
29 september, 2023Stronger köper upp mer martech, ska bli mer intelligenta i sina val
28 september, 2023Salesforce köper upp Airkit.ai no-code stöd för e-handlare
28 september, 2023Sandvik Coromant släpper ny ID och uppdaterad webbplats
27 september, 2023Sex år senare integreras Acne fullt in i ”New Deloitte Digital”
27 september, 2023