3bits berättar att de för sin kund Textilhuset Swelogent byggt en ny e-handel med uppdaterad design och mycket mer. Tidigare lösning byggde på nopCommerce mot en Microsoft NAV och den nya lösningen är 3bits egna proprietära lösning Blueprint som ska gå mot en BC Cloud.
UX/UI har gjorts genom ett tätt samarbete med kunden. Eftersom Textilhusets produkter och bilder ofta är färgstarka ska en mer stilren design ha valts ut.0 Mkromsätter leverantören 2024AD:Få ovärderliga råd och kunskap inom området. Öppna upp ett MKSE.com expert online videosamtal på några minuter. Skaffa ett MKSE 🔭 Premium konto idag. En del av MKSE Patreon medlemskapet. Expertutvärdering, personligt stöd plattformsval, intel/databastillgång och rådgivning längs med vägen.
Textilhuset är en textilgrossist med ett komplett sortiment inom textil, sömnad, sybehör, garn och handarbete. 3bits Consulting AB i Göteborg omsätter runt 30 Mkr.