Digitalist Group vinner Skavsta och Barilla, ökar i Sverige

In Drupal, Nyheter by MKSE.com Redaktion Martin Edenström

Update: Digitalist Group berättar att de har vunnit kontona för svenska Barillas digitalutveckling samt ett nytt uppdrag för Stockholm Skavsta Airport. Digitalist Group stöttar Barilla i deras digitala utveckling och för Stockholm Skavsta Airport har ett varumärkesarbete gjorts under främst våren.

Gällande konjunkturen är den fortsatt ”utmanande” enligt den forna Drupal-konsulten och det gäller både den svenska och finska marknaden.

Speciellt den finska marknaden ska kraftigt ha minskat under 2024 och istället har Sverige seglat upp som gruppens största marknad som numera står för 70 procent (+12% Y2Y) av all omsättning.

Vilken är den bästa Drupal-partnern i Sverige just nu?

MKSE.com listar alla releaser, projektkostnad, tid till lansering och val av plattformar. Läs mer här om alla dessa upphandlingar.
MKSE.com vet mer, läs vidare här om samma företag:  Linköpings kommun väljer Digitalist Open Tech för AI-pilot