Lustly öppnar upp Magento e-handel av Ecomero

In Adobe AEM, Adobe Commerce / Magento, E-handel, Nyheter by MKSE.com Redaktion Martin Edenström

Magento-fokuserade Ecomero med VD och branschprofilen Niklas Helgesson hör av sig till MKSE.com för att berätta om e-handelskonsultens senaste kundrelease. Det är Lustly.se, en utmanare till Vuxen.se och de andra sajterna i den svenska ”vuxen-industrin” som släpps lagom till Internationella Kvinnodagen. Något som upprepas och tydligen planerats in länge. Devisen för den nya sajten är ”Lika rättigheter, lika många orgasmer!”.

Det är ett open source Magento 2.4 case så ingen officiell Adobe Commerce, men som ska återfinnas inkopplat på flera olika Maretplaces i Skandinavien samt som har försetts med nyhetsbrev och integrerad sökfuntkionalitet.

MKSE.com vet mer, läs vidare här om samma företag:  Impact adderar tre nya till ledningen, samtliga från svenska Columbus