EPiServer gathering, Escenic roligare

In Escenic, Nyheter, Optimizely/Episerver, Sociala media / web2.0 by edenstromLämna en kommentar

I veckan samlades 250, enligt EPiServer, EPiServer-utvecklare och användare på Oscars i Stockholm för att lyssna på föredrag, jämföra EPiServer projekt och titta på nya moduler (X3 bl a).

Oscars
De ämnen på agendan som INTE handlade om välkända EPiServer CMS 5 egenskaper som Windows Workflow Foundation och Microsoft SharePoint integrationen var:

. Hur Tibble och 15 friskolor kopplats samman med hjälp av EPiServer.
. Google Maps integration

Det var egentligen det. Escenics vintergenomgång i Stockholm tidigare i veckan vinner med hästlängder i state-of-the-art tänk och cool produktbreddning (CMS kontroll av all content, inte bara text och bild utan även med integrerad filmstudio).

MKSE.com vet mer, läs vidare här om samma företag:  Trygg-hansa väljer ny plattformsleverantör, lämnar custom-lösningar

Leave a Comment